Na proste plecy i płaski brzuch – zestaw ćwiczeń przeznaczony jest dla osób z wadą postawy w postaci zaokrąglonych pleców, odstających łopatek, asymetrycznych ramion, płaskiej klatki piersiowej i wystającego brzucha. 


1
Stań prosto przy ścianie, plecami jak najbliżej do niej. Tak, żeby głowa, plecy i nogi jak najdokładniej przylegały do ściany.


2
Wyprostuj się i połóż na głowie książkę, a potem idź przed siebie wysoko podnosząc kolana.


3
Połóż na głowie książkę, a potem podnieś ręce na wysokość ramion i wyprostuj je. Idź przed siebie i pilnuj, żeby książka nie spadła.


4
Połóż się na brzuchu na grubym i twardym materacu tak, żeby twoje ramiona były na jego krawędzi. Weź w ręce wałek dociasta i wyciągnij go jak najdalej przed siebie.


5
Połóż się na plecach na podłodze, najlepiej na dywanie. Nogi zegnij w kolanach i oprzyj stopy na ziemi. Oprzyj się na głowiei łokciach, a potem spróbuj unieść łopatki. Wytrzymaj kilkasekund w tej pozycji i z powrotem się połóż.


6
Ułóż się jak do pompek, ale oprzyj się na łokciach (ułożonych tuż pod barkami). W ten sposób ciężar ciała jest rozłożony równomiernie. Napnij jednocześnie mięśnie brzucha i pośladków. Wytrzymaj w takiej pozycji tyle oddechów, ile dasz radę.


7
Połóż się na lewym boku. Teraz oprzyj ciężar ciała na lewymłokciu (ułożonym tuż pod barkiem) i zewnętrznej krawędzi lewejstopy, prawa noga niech dalej leży równo na lewej. Całe ciałotrzymaj prosto. Wytrzymaj kilka oddechów – tyle, ile dasz radę,nie forsując się. Powtórz po prawej stronie.


8
Połóż się na lewym boku. Prawą nogę trzymaj ułożoną na lewejnodze. Teraz oprzyj ciężar ciała na zewnętrznej krawędzi lewej stopy i podeprzyj się na wyprostowanej lewej ręce. Spróbujunieść drugą rękę w bok, jak w literze T. Wytrzymaj na początek 2 oddechy. Powtórz ćwiczenie po prawej stronie.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki te możesz zablokować za pomocą opcji w przeglądarce internetowej. Dowiedz się więce